نکات علمی

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره

و اما نور در طراحی آشپزخانه ساختمان مسکونی. در طراحی آشپزخانه های حرفه ای دنیا می بینیم که نورپردازی بصورتی طراحی و اجرا شده که سایه آشپز و لوازم آشپزخانه هنگام پخت و پز و سلف آن به هیچ وجه بر روی غذا و میز کار نمی افتد. در این شرایط آشپز با خیالی آسوده از اینکه رنگ غذایش را درست می بیند و اینکه در زمان سفره آرایی سایه لوازم مزاحم زبایی سفره نمی شود کار خود را ادامه می دهد. استفاده از منبع های نور مخفی به صورت نقطه ای و کلی در فضای آشپزخانه به میزان لازم و انتخاب رنگ بندی نور در سه حالت زرد، سفید و آفتابی و به میزان لازم از هر رنگ، جانمایی نور ها در مکان های مناسب و حتی نوع نورهایی که انتخاب می شود و میزان شدت نور از جمله مسایلی است که در مقاله ای جداگانه به آن خواهیم پرداخت.
با ثبت نام در سایت یا خبرنامه گروه طرای و معماری بهنگام به ما اجازه می دهید تا به محض آماده شدن مقالت جدید فایل این مقالات را برای شما دوستان عزیز ارسال کنیم.

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره

طراحی دیوارهای آشپزخانه یا استفاده از متریا مناسب در طراحی دیوارهای آشپزخانه از جمله آیتم هایی است که برای خانم های خوش سلیقه ایرانی ارزش دارد. طراحی دیوارهای آشپزخانه مخصوصا فضای مابین گاز و کابینت به علت جرم گیر بر اثر آشپزی، باید به گونه ای طراحی و از متریال هایی استفاده شود که ال کثیفی و چرک را خیلی بازتاب ندهند و بعد هم به راحتی تمیز شوند.
استفاده از سنگ های ساختمانی بصورت آنتیک در طراحی آشپزخانه البته بصورت صیقلی و صاف می تواند انتخاب مناسبی باشد زیرا هم در برابر دما و مواد شوینده مقاومت دارد و هم با انتخاب درست می توانیم علاوه بر زیبایی که در اثر بافت های طبیعی سنگ ساختمانی به آشپزخانه خود می دهیم، به دلیل جذب پایین آب و کثیفی سنگ های ساختمانی مناسب کار خودمان را برای نظافت کمتر و راحت تر کنیم.

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره

هنر طراحی در خانه های کوچک، خیلی به چشم خواهد آمد. بطور مثال، حذف فضاهای غیر ضروری و کاربردی کردن فضای کوچک آشپزخانه، در عین زیبایی، کار سختی در طراحی آشپزخانه است.
امروزه به دلیل کوچک شدن فضای خانه های، جداسازی برخی فضاهای خانه مختوم به لوازم دکوری می شود و دیگر از دیوایدرهای مابین آشپزخانه و محیط پذیرایی یا نشیمن اهالی خانه خبری نیست. در اینجاست که واژه طراحی آشپزخانه معنی پیدا می کند، زیرا زمانی که دیواری مابین فضای آشپزخانه و استراحت اعضا خانه نباشد بوی نامطبوع غذا در هنگام پخت و پز باعث ناراحتی اعضای خانه می شود. به همین دلیل در طراحی آشپزخانه منازل مسکونی باید به جاگذاری دقیق هود، گاز و فر و استفاده از هودهای مناسب دقت کنیم تا سمایلی از این دست باعث ناراحتی اعضای خانه نشود.
اشاره به اهمیت طراحی آشپزخانه های کوچک نباید ما را از اهمیت طراحی آشپزخانه های بزرگ و فرصتی که برای هنرنمایی طراحان وجود دارد غافل کند. در طراحی آشپزخانه های بزرگ فضا برای انتخاب محل قرار گیری لوازم بازتر است و طراحان می توانند با خیال راحت طراحی و جانمایی را انجام دهند اما باید در نظر داشته باشند که به مسایلی از جمله فاصله مناسب مابین فضاهای آشپزخانه، دسترسی سریع آشپز به لوازم و چیدمان همه لوازم آشپزخانه را در اولویت های اول طراحی قرار دهند.

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره

استفاده از شیرآلات مناسب در طراحی آشپزخانه زمانی دیده می شود که شما دستانتان کثیف و خمیری است و باید برای ادامه مراحل آشپزی دست خودتان را بشورید. در صورتی که از شیرآلات معمولی یا قدیمی استفاده کرده باشید تما زحمت شستن شیر هم به گردنتان می افتد، ولی اگر از شیر آب های دارای سنسور در طراحی آشپزخانه استفاده کنیم اول از همه زحمت خودمان را کم کرده ایم و بعد هم در هزینه و مصرف آب صرفه جویی کرده ایم.