طراحی پارکینگ ساختمان مسکونی

امروزه طراحی پارکینگ ساختمان های مسکونی با توجه به افزایش بی رویه وسایل نقلیه و کمبود فضای پارکینگ در سطح کلان شهر هایی چون تهران به امری مهم و غیر قابل انکار تبدیل شده است. در بین مردم نیز یکی از ملاک های انتخاب خانه، حال چه برای خرید و چه برای رهن و اجاره، دارشتن پارکینگ اختصصی می باشد.
طراحی پارکینگ برای ساختمان های مسکونی با توجه به ساعت های ورود و خروج ساکنین که در کلان شهر ها در ساعات مختلف روز صورت می پذیرد، بسیار مهم است زیرا باید در طراحی پارکینگ ساختمان مسکونی علاوه بر رعایت این موضوع که پارکینگ ها غیر مزاحم باشد باید به نکاتی همچون جداسازی فضای هر پارکینگ با خط کشی های خاص، ورودی و خروجی رمپ و میزان شیب آن، محل قرارگیری درب های پارکینگ و نوع آن و بازشدن درب ها، نرپردازی و میزان نور محیط، تهویه پارگینگ و ... توجه شود.
در طراحی پارکینگ ساختمان های مسکونی، امنیت پارکینگ، ارتباط پارکینگ با لابی، راه پله و آسانسور و نفوذ کمترین صدا در هنگام ورود و خروج وسایل نقیله به داخل ساختمان از نکات بسیار مهم است.
طراحی پارکینگ ساختمان مسکونی دارای نکات کلیدی و خاص می باشد که رعایت کردن آن ها باعث آرامش ساکنین و متفاوتشدن فضای ساختمان می شود.

در نظر داریم تا ملاک های پارکینگ مناسب برای استفاده در طراحی پارکینگ ساختمان های مسکونی را در قالب یک مقاله جمع آوری کرده و در اختیار شما دوستان قرار دهیم، به منظور کسب اطلاع از زمان آماده شدن مقاله و دریافت لینک دانلود می توانید در وبسایت یا خبرنامه ایمیلی ما عضو شوید.