طراحی دکوراسیون سالن پذیرایی

اغلب اوقات طراحی دکوراسیون سالن پذیرایی با طراحی دکوراسیون سالن نشیمن به صورت جابه جا در طراحی و دکوراسیون داخلی استفاده می شود، هر چند هر دو به فضای نشیمن اشاره دارد ولی هر دو، یک کارایی را دارا نمی باشد.
طراحی دکوراسیون سالن نشیمن مربوط به فضایی از خانه می باشد که افراد ساکن در خانه برای گذراندن زمان با یکدیگر و تفریح و سرگرمی در آن جمع می شوند. در حالی که طراحی دکوراسیون سالن پذیرایی برای فضایی از خانه که اکثرا برای حضور مهمان آماده می شود، استفاده می گردد. سالن پذیرایی جایی برای گردهمایی های افراد خانواده نمی باشد و فقط محلی برای پذیرایی از مهمانان می باشد.
در طراحی دکوراسیون سالن پذیرایی و سالن نشیمن می توان فقط با چیدمان خاص این دو قسمت را از هم جدا کرد. البته بهتر آن است که کاملا محیط در طراحی اولیه جدا درنظر گرفته شود، و سالن پذیرایی به در ورودی خانه نزدیک تر باشد تا مهمانان به راحتی وارد این فضا شود و نیازی به گذر از بقیه فضاهای خانه نباشد.
همانگونه که همگان می دانیم، در معماری سنتی ایرانی نیز این سبک طراحی و جدا سازی فضا یا سالن نشیمن و پذیرایی وجود داشته است، که به آن اندرونی و بیرونی می گفتند.
ولی حالا با تغییرات حاصله و کوچک شدن خانه ها و تمایل و بیشتر اجبار افراد به زندگی در آپارتمان ها، باعث ادغام سالن پذیرایی و سالن نشیمن در طراحی داخلی خانه ها شده است. و اینجاست که هنر طراحان برای طراحی سالن پذیرایی بمنظور ایجاد محیطی برای رفع خستگی های روزمره افراد خانه و پذیرایی هرچه بهتر از مهمانان به رخ کشیده می شود.

آتلیه طراحی و معماری بهنگام در حال آماده کردن مطالبی در زوایای مختلف طراحی خانه از جمله طراحی دکوراسیون سالن پذیرایی می باشد.

به منظور اطلاع از زمان انتشار این مقاله در خبرنامه ایمیلی یا کانال تلگرام گروه عضو شوید.