طراحی تخصصی نورپردازی

طراحی نور پردازی، نکته کوچک اما ظریف برای خلق فضاهای لاکچری در ساختمان است که اگر نتوان طراحی نورپردازی را به صورت خاص و حرفه ای در فضاهای مختلف ساختمان استفاده کرد، تصویری ناخوشایند و آزار دهنده هم از لحاظ بازخورد نور به وسایل و هم از لحاظ بصری ایجاد خواهد شد.

البته با دانستن و طراحی حتی نکات کوچک در نورپردازی، شما می توانید فضایی زیباتر برای خود خلق کنید.

طراحی در نورپردازی تاثیر بسیاری در روحیات افراد می گذارد و شما می توانید با طراحی مناسب حالات روحی دلخواه را در افراد ایجاد کنید، از این رو طراحی نورپردازی ، در تمامی مکان های تجاری و اداری باید با دقت بررسی شود.

جالب اینکه هر زمان صحبت از نورپردازی به میان می آید، اولین چیزی که به ذهن خطور می کند استفاده نور مصنوع در طراحی نورپردازی می باشد، در صورتیکه می توان بمنظور بهینه سازی، نور طبیعی را در زمان طراحی نورپردازی مکان درنظر گرفت ، و استفاده مشترک از دو نور طبیعی و مصنوع در طراحی نورپردازی هر فضایی هم باعث متفاوت شدن فضا و هم صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

طراحان دکوراسیون داخلی در طراحی نورپردازی از نور، دما و رنگ نور برای تغییر روحیه افراد استفاده می کنند، همین طور می توان از طراحی درخشندگی نور در ایجاد فضای روحی متفاوت کمک گرفت، و حس زندگی و خلاقیت را در افراد ساکن در آن مکان بیشتر کرد. یا با توجه به نیاز مکان، از رنگ نوری مناسب استفاده کرد. به عنوان مثال می دانیم که رنگ نارنجی و قرمز اشتها برانگیز است، پس یک رستوران دار می تواند با کمک از طراحی دکوراسیون داخلی و طراحی نورپردازی محیط با رنگ قرمز اشتها مشتریان خود را بیشتر تحریک کند

البته طراحی نورپردازی شیک و مناسب، ربطی به استفاده از لامپ های گران و یا تعداد زیاد ندارد. تناسب درست نور و رنگ نوری در مکان مورد نظر که توسط یک طراح دکوراسیون ایجاد می شود باعث می شود که مکان شیک تر و فضا دلچسب تر به نظر برسد.
ما در نظر داریم تا نکات قابل توجه در طراحی نورپردازی محیط های مختلف ساختمان را در وبسایت آتلیه بهنگام منتشر کنیم. به منظور اطلاع از زمان انتشار مطالب می توانید در سایت ثبت نام کنید و یا به کانال تلگرامی ما بپیوندید.